Geotextilie

home

Netkané textilie jsou vyráběny technologií vpichování netkaného textilního rouna. Slouží k ochraně, filtraci a separaci. V základním dělení je lze rozlišit na textilie zemní a střešní.

Řada střešních geotextilií se nejčastěji uplatňuje při pokládce mechanicky kotvených plochých střech a plochých střech přitížených kačírkem. Zemní textilie jsou nezbytné jako ochrana hydroizolací základů, potrubí, jezírkových fólií ale také pro separaci dvou různých materiálů.

IZOLTECH je obchodní název tradičních českých geotextilií, které jsou vyráběny firmou UO TEX, s.r.o. dle platných konstrukčních a technologických předpisů pro použití v pozemním stavitelství.

Geotextilie IZOLTECH slouží k ochraně, filtraci a separaci. V základním dělení je lze rozlišit na textilie zemní a střešní. Řada střešních geotextilií se nejčastěji uplatňuje při pokládce mechanicky kotvených plochých střech a plochých střech přitížených kačírkem. Zemní textilie IZOLTECH jsou nezbytné jako ochrana hydroizolací základů, potrubí, jezírkových fólií, ale také pro separaci dvou různých materiálů..

 

IZOLTECH T je prvotřídní bílá zažehlená geotextilie s vynikajícími pevnostními vlastnostmi z regenerovaných syntetických vláken (80% PES a 20% POP). Tepelnou úpravou získává geotextilie výrazně lepší manipulační a aplikační vlastnosti. Nezbytná ochrana fóliových systémů střešních hydroizolací plochých a mírně šikmých střech.

IZOLTECH P je speciální bílá geotextilie ze  směsi regenerovaných syntetických vláken a střiže (80% PES a 20% POP). Její nadýchanost vylepšuje ochranné vlastnosti. Používá se především u plochých a mírně šikmých střech přitížených kačírkem a u zelených střech.

IZOLTECH H je vysoce kvalitní tmavá geotextilie ze  směsi regenerovaných syntetických vláken. Vlastnosti této geotextilie  vynikají u zemních izolací k ochraně a separaci fóliových systémů u rodinných domů, průmyslových hal, čerpacích stanic, jezírek i jinde.

GETEX je nejekonomičtější variantou geotextilie z portfolia firmy UOTEX s.r.o. Textilie je vhodná pro krátkodobější použití ve stavebnictví jako ochrana drenáží a potrubí, zpevnění dočasných komunikací, ochrana staveb před zámrazem a jako provizorní výplň stavebních otvorů. GETEX je vyroben ze směsi regenerovaných textilních vláken.

IZOLTECH S je vyroben z nejkvalitnější polypropylenové střiže (100% POP), díky které získává geotextilie nejlepší vlastnosti.
IZOLTECH S slouží především jako ochrana u střešních hydroizolací, ale také u jezírkových fóliových systémů. Daná geotextilie se vyznačuje nejlepšími základními charakteristikami v našem portfoliu.

Geotextilie FATRATEX V byla vyvinuta speciálně ve spolupráci s jediným českým výrobcem hydroizolačních folií firmou FATRA a.s. Jedná se o odlehčenou geotextilii ze směsi PES a POP, která svými základními vlastnostmi dokáže nahradit textilie s mnohem vyšší gramáží.

UO TEX, s.r.o.

Sokolská 5, 562 04 Ústí nad Orlicí
tel.: +420 465 521 049
obchod@uotex.cz I www.uotex.cz
IČ: 62062441 DIČ: CZ62062441

Provozní doba
Pondělí    6:00 – 15:00
Úterý       6:00 – 15:00
Středa     6:00 – 15:00
Čtvrtek    6:00 – 15:00
Pátek       6:00 – 14:00

 

Provozní doba Nakládky a vykládky
Po – Pá    6:00 –  14:00

UO TEX, s.r.o. je zapsána v obchodním rejstříku u Krajského soudu v Hradci Králové v oddíle C., vložce 7363
Share This